Pranie dywanów

Czyszczenie mebli

Odpowiednia ochrona w postaci prania dywanów może znacząco zwiększyć ich żywotność. Poniższe zalecenia opieki powinny być wdrożone w każdym domu i w firmie.

Systematyczne odkurzanie dywanów zapobiega np. kumulacji kurzu jaki wnosimy i przenosimy po całym domu. Osiemdziesiąt procent piasku przynosi się do domu na podeszwach butów.

Maty walk-off są jednym z bardzo skutecznych przykładów środka zapobiegawczego. Codzienna konserwacja obejmuje usuwanie plam i odkurzanie.

Zalecamy wybrać skuteczny odkurzacz, który usuwa piasek, kurz i zapewnia wysoką wydajność systemu filtracyjnego. Mniej wydajne odkurzacze pozwalają kurzom przechodzić przez worek z odkurzacza i przedostawać się do powietrza w pomieszczeniu. Te powietrze z kurzem następnie osiada na dywanach.

Dywany należy odkurzyć, co najmniej dwa razy w tygodniu. Ścieżki komunikacyjne i tereny obok wejść i tarasów oraz wejść do ogrodów należy odkurzać codziennie. Niezastosowanie się do regularnego odkurzania może prowadzić do trwałego uszkodzenia dywanów.

Wszystkie dywany powinny być profesjonalnie czyszczone, co najmniej raz na dwanaście do osiemnastu miesięcy. Zalecamy skonsultować się ze sprzedawcą dywanów, aby określić zalecany sposób czyszczenia. Przekonacie się Państwo, że większość, jeśli nie wszyscy sprzedawcy, zalecą coroczne korzystanie z wyspecjalizowanych firm sprzątających czyszczących ekstrakcyjnie dywany. lub nawet częściej w przypadku nagłego stworzenia plamy.