Często zadawane pytania

Jakiej metody używamy do prania i czyszczenia tapicerek meblowych oraz dywanów i wykładzin?
Metoda, której używamy do czyszczenia wykładzin i tapicerki to metoda ekstrakcyjna czyli tzw. na mokro. Metoda ekstrakcyjna przy użyciu wody ciepłej lub zimnej jest odpowiedzialna za usuwanie najtrudniejszych, najgłębszych brudnych elementów bezpiecznie i delikatnie dla czyszczonych materiałów. Ciepła, miękka woda i specjalnie opracowany preparat do czyszczenia są wstrzykiwane głęboko we włókna tapicerki wykładziny, materaca czy dywanu. Następnie potężna siła ssania wydobywa głęboki brud, alergeny, roztwór czyszczący i około 95% wilgotności. Jest to metoda czyszczenia najbardziej zalecana przez producentów wykładzin i producentów tapicerek meblowych.

Czy nasze ceny różnią się od cen innych firm?

Porównując ceny, prosimy upewnić się i zadać wiele pytań i mieć kilka istotnych kwestii na uwadze. Nasza cena obejmuje profesjonalne pranie środkami Karcher we wszystkich miejscach. Nie ma żadnych ukrytych opłat lub dodatkowych opłat. Również mamy też odpowiednio wyszkolonych pracowników. Ponadto do każdej tapicerki i każdego dywanu podchodzimy indywidualnie. Praktycznie, rzadko się zdarza aby cena uległa zmianie lub została nagle zmanipulowana po wcześniejszym ustaleniu czy po wcześniej otrzymanej wycenie.

Czy czyszczenie dywanów pozwoli pozbyć się pcheł bytujących na dywanie?
Nie możemy zagwarantować, że pranie będzie skuteczne w tym przypadku i pozwoli pozbyć się wszystkich pcheł i insektów. Zwykle zaleca się, aby Klient najpierw sam zdezynfekował pchły dorosłe jakąkolwiek z dostępnych mu metod a następnie zamówił czyszczenie. Proszę pamiętać, że dywan i tapicerka nie są jedynym miejscem, gdzie pchły będą składać jaja. W tym przypadku należy korzystać z innych firm wyspecjalizowanych w powyższych usługach.

Czy gwarantujemy usunięcie wszystkich plam na kanapie lub dywanie?
Nie możemy zagwarantować, że będziemy w stanie usunąć wszystkie plamy i zabrudzenia. Są to być może substancje, które mogą trwale odbarwić włókna dywanu, kanapy i innej tapicerki. Wiek dywanu i rodzaj włókien użytych do produkcji dywanów, narożników odgrywają również ważny czynnik w tym względzie. Nasz technik będzie starał się ustalić, czy jest to przypadek z którym sobie poradzi, ale nie zawsze są w stanie to ustalić przed werbalną próbą usunięcia plamy.

Jak długo potrwa czas schnięcia tapicerki meblowej oraz wykładziny czy dywanu?
Czas suszenia zależy od wilgotności, temperatury i przepływu powietrza w strefie w której odbywa się usługa. Jeżeli tapicerki lub wykładziny nie będą osuszane dmuchawami, może to trwać od kilku do kilkunastu godzin aż do całkowitego wysuszenia, w zależności od wyżej wymienionych czynników. Korzystanie z wszelkich możliwych urządzeń przyspieszających czas schnięcia mebli czy dywanów jest wskazane tj. wszelkiego rodzaju farelek czy klimatyzacji lub ogrzewania w podłodze. W zależności od pory roku, proces schnięcia jest różny czym jest cieplej tym lepiej.

Czy przy praniu tapicerki trzeba zabezpieczyć jakkolwiek podłogę ?
Jeżeli macie Państwo drewnianą podłogę można ją opcjonalnie zabezpieczyć folią ochronną, ale bezpośrednio pod czyszczoną tapicerkę. Natomiast jeśli czyszczone meble stoją na wykładzinie i nie da się ich przenieść to prosimy pamiętać o zabezpieczeniu nóżek po usłudze, które mogą odbarwić wykładzinę w trakcie schnięcia.

Czy można chodzić po dywanie bezpośrednio po usłudze?
Można chodzić np. po dywanie lub wykładzinie zaraz po naszym czyszczeniu, ale prosimy unikać wchodzenia w butach prosto z ulicy, ponieważ mogą one ponownie zabrudzić dopiero co prany dywan lub praną wykładzinę. Sugerujemy jednak przez jakiś czas najlepiej omijać miejsca przez nas wyczyszczone. Należy zachować szczególną ostrożność podczas chodzenia po wykładzinach i dywanach na obszarach objętych naszą usługą w czasie schnięcia, aby uniknąć poślizgu.

Jak przygotować pomieszczenie przed usługą prania?
Jesteśmy profesjonalnie przeszkoleni, aby doradzić przed usługą w jaki sposób przygotować pomieszczenia i same tapicerki. Prosimy o samodzielne usunięcie lub odsunięcie elementów z dala od mebli, takich jak elektronika, RTV, rośliny, lampy i bibeloty, fortepiany, TV, szafki, łóżka, komody, stoły bilardowe, etc.